Poznejte kraj pískovcových skalních měst

Kouzelné prostředí chráněnné krajinné oblasti Kokořínsko, jež si podle mnohých stále uchovává přitažlivou tajemnost, která láká k objevování, máte z našeho statku doslova na dosah ruky. Najdete u nás zázemí ať rádi chodíte po svých nebo jezdíte na kole — na statku samozřejmě nechybí ani úschovna bicyklů. Při svých cestách můžete narazit na jedinečnou kokořínskou flóru, například v tůních a rybníčcích, které na svém toku vytváří potok Pšovka, dechberoucící kamenné útvary, na romantický hrad Kokořín nebo mytickou Housku.  Stačí otevřít branku v zadní části zahrady a vyrazit vstříc dobrodružství.

Cinibulkova naučná stezka

Stezka nese jméno Josefa Bedřicha Cinibulka, rodáka z nedaleké Býkve a propagátora pěší turistiky. Trasa začíná v Mšeně u koupaliště, ale dá se na ní napojit také přímo u našeho statku, z obce Romanov, přes Františkovu alej nebo z ostatních turistických tras v okolí. Během výletu potkáte spoustu zajímavostí, například skalní útvar Obří hlava a žába, Švédský val z období třicetileté války, Průsečnou skálu nebo Bludiště — skalní labyrint. 

Délka 9 km
Náročnost středně náročná
Mapa k nahlédnutí

Na Pokličky a zpět

Na okruh vedoucí k Pokličkám se můžete napojit u rozcestníku Bílka za Sedlcem, vede odtud modře značená turistická trasa č. 1081. U rozcestníku Náckova rokle si vyberte, kudy okruh na Pokličky započnete. Můžete se vydat směrem k Apatyce a pokračovat k dřevěným schodům pod Pokličkami, nebo vyrazit ke skalnímu útvaru Obří hlava a žába a k Pokličkám přijít vrchem.

S dětským kočárkem se celý okruh nedoporučuje. Vydejte se směrem k Obří hlavě a žábě a pokračujte dále směrem na Pokličky a tou samou cestou zpět.

Délka 7,8 km
Náročnost středně náročná
Mapa k nahlédnutí

Na hrad Kokořín
a do Kokořínského dolu

Přes obec Sedlec vede zelená turistická trasa č. 3027 směřující k rozcestníku Kokořín - Dolina. Od něj můžete dále pokračovat na hrad Kokořín. Do Kokořínského dolu můžete ze Sedlce dojít také po turistické trase č. 0053, která vás dovede k rozcestníku U Grobiána. Od něj se můžete na hrad Kokořín vydat po Máchově cestě (trasa č. 0024).

Délka 3,5 km (trasa č. 3027)
Náročnost středně náročná
Mapa k nahlédnutí

Vyberte si místo, na které
se budete celou cestu z výletu
opravdu těšit

Pokoje a apartmány

Polívka je grunt. Stejně jako svačina nebo dobrá večeře

Pro hosty ubytované v našem penzionu máme připravenou sezónní nabídku jídel a dezertů. Menu stavíme na tradičních receptech české kuchyně, na dobře známých chutích rodinných obědů a večeří. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, využíváme při přípravě pokrmů lokální suroviny nedalekých chovatelů a pěstitelů. Okolí Homutova statku svádí k objevování — ať už pěšky nebo na kole — a tomu jsou naše jídla přizpůsobena. Před výletem neunavují a po příchodu navrací vydanou energii. Myslíme však i na lenošivé typy, které před túrami dávají přednost klidným chvílím ve společnosti knihy a sklenky dobrého vína. V letních měsících si během odpoledne můžete pochutnat na moučníku a s příchodem chladnějšího počasí na svačinové polévce. Pro hosty máme navíc ve společenské místnosti po celý den i večer připravenu nabídku nealkoholických i alkoholických nápojů.

Jídelní lístek Vepřové hody Nápojový lístek Vinný lístek

Na víkend či na celý týden, rezervujte si své místo na statku

Ceny ubytování v našich dvoulůžkových a mezonetových pokojích se odvíjí od sezonnosti a délky pobytu. Výhodnější cenu nabízíme například pro všední dny a pobyty o délce 3 a více nocí. Pro konečnou cenu zadejte parametry zde a v druhém kroku obdržíte cenovou nabídku pro váš konkrétní pobyt. Kdykoliv nás kontaktujte pro informace na recepce@homutuvstatek.cz nebo +420 604 240 979.

V ceně ubytování je snídaně. Pokud bude třeba, zapůjčíme vám cestovní postýlku se standardní matrací a lůžkovinami za cenu 100 Kč/noc.

Objednejte si k vašemu ubytování večeři od našeho šéfkuchaře.

Standardní večeři vám rádi připravíme za cenu od 190 Kč do 265 Kč pro dospělou osobu a od 110 Kč do 160 Kč pro děti od 3 do 10 let. Nabízíme výběr z několika hlavních jídel včetně bezmasého, v různých cenových kategoriích. Součástí večeře je bohatý salátový bar. Připravujeme rovněž tematické gastrovíkendy a během léta večery s grilováním — o takových akcích informujeme s předstihem na našem facebookovém profilu. Během odpoledne si můžete objednat moučník a s příchodem chladnějšího počasí i svačinovou polévku. Večerní menu si hosté vybírají vždy 1 den předem.

Upozornění! Rezervační systém zobrazuje nejdříve ceny při plné obsazenosti. Pro získání konečné ceny ubytování zadejte skutečný počet osob. Polopenze se přičte v průměrné hodnotě 210 Kč za dospělou osobu. Při pobytu vám vyúčtujeme jídla dle skutečné objednávky.

Výňatek z obchodních podmínek a základní informace

 • rezervaci lze provést telefonicky na čísle +420 326 203 107 nebo +420 604 240 979, e-mailem na adresu recepce@homutuvstatek.cz nebo elektronicky přes rezervační systém na našich webových stránkách
 • pro skupinovou rezervaci celého objektu se cena a obchodní podmínky stanovují individuálně mimo standardní ceník a on-line rezervační systém
 • rezervace je pro Homutův statek závazná úhradou rezervační zálohy bankovním převodem nebo v on-line rezervaci uvedením údajů pro garanci platby platební kartou
 • aktuálně platný ceník je uveden na našem webu v on-line rezervaci
 • úhrada/doplatek našich služeb při odjezdu je možný v hotovosti nebo platební kartou
 • 30% rezervační záloha je vratná pouze při zrušení rezervace nejméně 14 dní před zahájením pobytu
 • neubytováváme psy ani jiná zvířata
 • příjezdy jsou možné od 15:00 hod do 19:00 hod
 • pokoje musí být hosty v den odjezdu uvolněny do 10:00 hod
 • večeře podáváme od 18:00 hod do 19:30 hod
 • snídaně podáváme od 8:00 hod do 10:00 hod
 • parkování je možné před areálem
 • hosté jsou povinni dodržovat ubytovací řád, který je nedílnou součástí obchodních podmínek
 • podrobné závazné obchodní podmínky si můžete přečíst zde

Chcete se na něco zeptat? Napište nám nebo zavolejte

Potřebujete poradit, kam v okolí statku na výlet a co si nenechat ujít? Máte nějaké omezení, například pohybové nebo dietní, a chtěli byste se s námi poradit? Napište nám nebo zavolejte. Rádi odpovíme a uděláme vše pro vaši maximální spokojenost a pohodlí.

Homutův Statek v Mšeně hodnocení